تبلیغات
روسـتایـی - یادداشت/
نبود استخر نمی تواند عشق به شنا را از جوانان بگیرد، اگر روزهای تعطیل به استخر های شهرهای مجاور بروید مطمئنا شاهد خواهید بود که بسیاری از افراد این شهرستان در آن استخر در حال شنا هستند.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب، رودخانه شهر خنداب قره چای نام دارد، این رود از قدیم الایام در این شهر جاری بوده که شاید نام خنداب برگرفته از این رود باشد، جوانان شهرستان در سالیان قبل در روزهای گرم تابستان در این رود به آب تنی و شنا می رفتند.


به یاد داریم حتی کارگرانی که در کنار این رود مشغول چیدن گندم و کارهای کشاورزی بودند هنگام ظهر قبل از رفتن به خانه، برای خلاصی از گرما و عرق بدنی، مشغول شنا در قره چای می شدند.

حال با خشک شدن قره چای، بسیاری از جوانان شهرمان برای تفریح و سرگرمی به استخر شهرهای مجارو سفر می کنند و شور و شوق خود را برای شنا در این راهها صرف می کنند، شهر ما هم یک استخر دارد ولی چند سالی است در خواب عمیقی فرو رفته که خیال بیداری هم ندارد.

ساخت استخر خنداب نزدیک 3 سالی هست که تعطیل شده و مسئولین هم آن را به فراموشی سپرده اند، آغاز ساخت این استخر یکسالی با استخر شهر کمیجان اختلاف داشت و یکسالی دیرتر از آن آغاز شد، ولی نمی دانیم چه شد که استخر شهر همجوارمان نزدیک دوسال است فعال شده و  ادامه ساخت استخر شهر ما بیش از 2 سال است که تعطیل شده و کسی به فکر ساخت آن نیست.

البته نمی توان تلاش بقیه دوستان را نادیده گرفت، سال قبل در جلسات وقتی حرف از تفریح سالم جوانان مطرح می شد، بحث ساخت استخر و زمین چمن را مطرح می کردند و با پیگیری آنها بود که در جلسه برنامه و بودجه سال قبل در شهرستان اعتباری هم برای این استخر در نظر گرفته شد، ولی کار خواست اجرایی شود و تکانی برای ساخت استخرمان صورت بگیرد، خبری از تخصیص اعتبار نبود و استخر ما همچنان منتظر اعتبار است.

به همت مسئولان شهرستان سالن بانوان در شهر خنداب تاسیس شد و در حال ساخت است، ولی باید دید آیا با وجود استخر نیمه کاره خنداب که نزدیک به 3 سال است نیمه کاره رها شده احتیاجی به ساخت و نیمه کاره ماندن پروژه ای دیگر بود؟

خوشبختانه بافت سنتی این شهرستان باعث شده تا خانواده ها به لحاظ اعتقادات مذهبی همچنان پا برجا بمانند، به همین سبب بانوان در شهرستان ما کمتر به معضلات اجتماعی و فرهنگی و غیره دچار می شوند و این آقایان هستند که با تزریق برنامه های فرهنگی غرب و سوداگران مرگ و بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی دست و پنجه نرم می کنند و هر روز دام هایی برای آنها پهن می شود، پس با این وجود ساخت سالن ورزشی بانوان با وجود استخر نیمه کاره از اهمیت ویژه ای برخوردار نبود و انتظار می رفت تا مسئولین پیگیر ادامه ساخت استخر شنا برای جوانان این شهرستان بودند، سالن ورزشی برای بانوان هم به جای خود از اهمیت بالایی برخوردار است ولی نه در موقعی که استخر نیمه کار نیازمند اعتبار است.

نبود استخر نمی تواند عشق به شنا را از جوانان بگیرد، اگر روزهای تعطیل به استخر های شهرهای مجاور بروید مطمئنا شاهد خواهید بود که بسیاری از افراد این شهرستان در آن استخر در حال شنا هستند، البته از خطرات جاده ای آن هم نمی توان گذشت که با نامناسب بودن شرایط جاده ای به سمت اراک و بخصوص ملایر و کمیجان، هر روز جوانان و افراد شهرستان ما را تهدید به مرگ می کند.

ساخت استخر خنداب توسط اداره نوسازی مدارس استان مرکزی انجام می شود و مسئولین شهرستان و استان نیز منتظر ادامه ساخت توسط این اداره هستند که شاید بتوان گفت اگر تا به حال هم کاری انجام نشده به همین علت است.

انتهای پیام/ش
برچسب ها: استخر خنداب، تعطیلی ساخت، پروژه نیمه کاره، مسئولین شهرستان خنداب،

تاریخ : شنبه 13 تیر 1394 | 11:10 ب.ظ | نویسنده : روستانشین روستایی | نظرات

.: Blog Templates By : MihanTemp.com :.