تبلیغات
روسـتایـی - با اجرای طرح حفظ قرآن:
خیری که طرح حفظ قرآن را در خنداب اجرا می کند گفت: افرادی که به حفظ بیشتر قرآن اهتمام بورزند، حقوق ماهیانه آنها تا 900 هزار تومان افزایش خواهد داشت.

 

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم خنداب ، سعید کریمی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کانون فرهنگی کریمه اهل بیت(ع) در نظر دارد به ایتام و افرادی که تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) خنداب هستند، به ازای حفظ قرآن کریم به آنها حقوق پرداخت کند.


سعید کریمی اظهار کرد: خیری که این طرح را اجرا می کند در نظر دارد تا با وقت گذاشتن روزی 20 دقیقه برای حفظ قرآن ماهیانه 40 هزار تومان و به ازای 1 ساعت برای حفظ قرآن کریم ماهیانه 300 هزار تومان به افرادی که در این طرح شرکت می کنند پرداخت کند.

وی افزود: این خیر که توسط کمیته امداد خنداب شناسایی شده است، صبح امروز در کمیته حضور داشت و با برگزاری کلاس سطح سنجی قرآن کریم بین افراد مددجو و فرزندان ایتام این طرح را آغاز کرد و از همه مدد جویان و ایتام خواست تا در این طرح شرکت کنند چرا که هیچ محدودیتی سنی و کمی در شرکت در این طرح نداریم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خنداب گفت: این حقوق ماهیانه با حفظ بیشتر قرآن کریم تا ماهی 900 هزار تومان هم خواهد رسید.

خیری که این طرح را اجرا می کند در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در سالهای اخیر مطرح شد، در حالی که بعد از گذشت چند سال این امر محقق نشده است، فرمایشات مقام معظم رهبری نباید روی زمین بماند، بایستی به آنها عمل کنیم.

وی همچنین گفت: مددجویانی و ایتامی که تحت پوشش بنده اند تشخیص داده شود که توانایی حفظ قرآن را دارند و خود کوتاهی می کنند از لیست حقوق بگیران حذف خواهند شد و در عوض افرادی که به حفظ بیشتر قرآن اهتمام بورزند، حقوق ماهیانه آنها تا 900 هزار تومان افزایش خواهد داشت.

این خَیر گفت: وقتی مقام معظم رهبری فرموند كه ما باید 10 میلیون حافظ قرآن كریم داشته باشیم، نشان دهنده این موضوع بود كه ما در جامعه پتانسیل داریم و برنامه‌هایی كه ارائه می‌دهیم و همچنین استقبال مردم در بحث‌های قرآنی توانایی تربیت 10 میلیون حافظ قرآن كریم در كشور را دارد.

وی ابراز داشت: هرکسی که حافظ قرآن شود، صرف نظر از مدرک تحصیلی خودش، به محض دادن امتحان و قبولی در آزمون مدرک لیسانس علوم قرآنی به او اعطاء خواهد شد، و در هر رشته و دانشگاهی که بخواهد می تواند بصورت رایگان ادامه تحصیل داشته باشد.

این خیر به بحث معنوی حفظ قران کریم اشاره کرد و گفت: حافظان قرآن وقتی وارد محشر می شوند، به آنها خطاب می شود به تعداد آیات قرآنی که حفظ هستید از پله های بهشت بالا بروید.

لازم به ذکر است این خیر حامی 2500 نفر از ایتام و مددجو در استان مرکزی است.

انتهای پیام/ش


برچسب ها: خیر قرآنی، خنداب، ایتام، کمیه امداد، اخبار خنداب، خبر، خیر خندابی،

تاریخ : شنبه 9 خرداد 1394 | 11:41 ب.ظ | نویسنده : روستانشین روستایی | نظرات

.: Blog Templates By : MihanTemp.com :.