تبلیغات
روسـتایـی - یک کارشناس سیاسی
یک کارشناس سیاسی تعبیر رهبر معظم انقلاب را در مورد" توسری خوری" هشداری دانست برای مسئولین که مراقبت باشند تا حیله و نیرنگ دشمن را نخورند، چرا که ملت ایران عزتمند اند و این احساس ایجاد نشود که ملت ایران یک ملت ضعیف است.

 حسین رجبی کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب در رابطه با مذاکرات هسته ای گفت: مسئله مذاکرات یک موضوع ملی، راهبردی و سرنوشت ساز است و خاصیت خاص خود را دارد، یک کشوری به قول ابر قدرت ها جهان سومی یا در حال توسعه با 5 کشور بزرگ دارای حق وتو و بعلاوه یک کشور دارای قدرت مانند آلمان در حال مذاکره است.


حسین رجبی اظهار کرد: حساسیت هایی که در منطقه وجود دارد، کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی و دیگر کشورها نگرانی هایی دارند و در داخل خود کشور نیز بحث ها و اهداف هایی که مطرح می شود نشان می دهد که موضوع بزرگی در حال انجام است، به هر حال منافع ملی و مصالح اسلامی ما در این مذاکرات بسیار مهم است، می طلبد که مذاکره کنندگان و بقیه جریانات و مردم یک نگاه فرا جناحی به این مذاکرات داشته باشند، منافع ملی نباید زیر پا گذاشته شود باید دقت بالایی در مذاکرات  داشته باشیم و همه جوانب را در نظر گرفته شود.

وی نکته بعدی را مسئله اعتماد عنوان کرد و گفت: افرادی به عنوان سربازان سیاسی به مذاکرات فرستاده شده اند که به تعبیر رهبر انقلاب افراد دلسوزی هستند بایستی به آنها اعتماد کرد، اصل این است که وقتی مسائلی از طرف تیم مذاکره کنندگان ایران مطرح می شود به آنها اعتماد کنیم.

این کارشناس سیاسی گفت: رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال 94 نقشه راه مطرح کردند و فرمودند که اولویت این باشد که مسایل و مشکلات را با همدلی و همزبانی حل کنیم، برای این که چالشی ایجاد نشود و بتوانیم از آنها عبور کنیم بایستی با هم دلی و هم زبانی این مسیر طی شود، تا دشمن توان ایجاد دوقطبی شدن بین ملت ایران را نداشته باشد.

رجبی با بیان این که آمریکایی ها و طرف غربی خیانکار هستند تاکید کرد: آمریکایی ها و غربی ها نشان دادند که خیلی از مسائل انسانی و اخلاقی، مانند صداقت و امانتداری برای آنها ارزشی ندارد و خیلی راحت آنها را زیر پا می گذارند، باید خیلی دقت شود و هوشمندانه عمل کنیم چراکه به تعبیر مقام معظم رهبری با دشمن بزرگی روبرو هستیم که حیله و نیرنگ جزء ذات او است.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها در حین مذاکرات تهدیداتی را علیه ایران مطرح کردند، معنا ندارد در حین مذاکره تهدیدی انجام شود، مذاکره کنندگان باید به گونه ای برخورد کنند که دشمن به خود اجازه ندهد تا رویکرد مذاکره و تهدید داشته باشد و به طوری برخورد شود که این کار تکرار نشود.

این تحلیلگر سیاسی ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی را داخلی دانست و گفت: بسیاری از مشکلات ما به مذاکره و تحریم مربوط نیست و می توان با توجه به توانمندی های داخل آنها را حل کرد، روش بهتری است که نگاه ما به ظرفیت های درون و داخلی کشور باشد.

رجبی تعبیر رهبر معظم انقلاب را در مورد" توسری خوری" هشداری دانست برای مسئولین که مراقبت باشند تا حیله و نیرنگ دشمن را نخورند، چرا که ملت ایران عزتمند اند و این احساس ایجاد نشود که ملت ایران یک ملت ضعیف است.

وی برخی از صحبت های سران غرب را داخلی دانست و گفت: هر کشوری عضو NPT شود بازرسی های منظمی خواهد داشت، برخی از حرف های آمریکایی ها جنبه تبلغی دارد و جنگ روانی ایجاد می کند، البته بایستی مراقب این باشیم که این تبلیغات جنبه عملی پیدا نکند.

انتهای پیام/ش

تاریخ : دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 | 11:12 ب.ظ | نویسنده : روستانشین روستایی | نظرات

.: Blog Templates By : MihanTemp.com :.