تبلیغات
روسـتایـی - به مناسبت روز معلم:

علیرضا خادمی دبیر آموزش و پرورش شهرستان خنداب با 31 سال خدمت، هنوز هم شوق مدرسه و خدمت به دانش آموزان در وجودش موج می زند.


به گزارش وبلاگ روستایی به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، به مناسبت هفته معلم گفتگویی با یکی از معلمان با سابقه 31 در خنداب داشتیم.

خودتان را معرفی کنید؟
بنده علیرضا خادمی، مدیر دبستان عمار یاسر شهر خنداب هستم.


کارتان را از کجا شروع کردید؟
در سال 63، اول دبیرستان بودم که برای اولین بار دانش سرای مقدماتی در خنداب تشکیل شد، ما اولین کسانی بودیم که در این دوره در دانش سرای شهید بهشتی خنداب شرکت کردیم.

چند سال سابقه معلمی دارید؟
31 سال سابقه معلمی دارم که 22 سال در همین مدرسه انجام وظیفه کرده ام، 4 سال در دانشسرا، 1سال در یکی از روستاهای شازند، 1 سال مدرسه حصار خنداب و 1سال در مدرسه تربیت خنداب، 2 سال در مدرسه روستای قالیباف مشغول بودم، در 22 سالی که در این مدرسه خدمت کرده ام، 10 سال به عنوان مدرس فعالیت داشتم و 12 سالی است که به عنوان مدیر مدرسه عمار یاسر هستم و امسال هم سال آخری است که بازنشسته خواهم شد.

در آخرین سال خدمت خود چه حسی دارید؟
از این که از آموزش و پرورش می خواهم خداحافظی کنم کمی برایم مشکل است، با این وجود که این مدرسه مختلط بوده و با کمبود های آموزشی دست و پنجه نرم کرده ایم باز هم جدا شدن از دانش اموزان مشکل است، به نظر خودم پیش خدای خودم هیچ گونه کم و کسری برای تعلیم و تربیت شاگردانم نگذاشتم و سرافراز و سربلند ام.

بهترین روزتان در مدرسه و بدترین روز با دانش آموزانی چه روزی بوده است؟
اولین سالی که در سال 67 شروع به کار کردم دبیری در یکی از روستاهای شازند بود، 2 سال پیش توانستم به آنجا سر بزنم که یکی از بهترین خاطرات من در دوران خدمتم در آموزش و پرورش است، بدترین روز هم روزی بوده که دانش آموزان  درس نمی خواندند که باعث عذابم می شد.
 
چرا زودتر بازنشست نشدید؟
اکثر معلمان دوست دارند در 25 سال بازنشسته شوند ولی بنده عشق خاصی به مدرسه و دانش آموزان دارم، بعد از 31 سال هم وقتی به فکر بازنشستگی می افتم ناراحت می شوم.

آیا شغل دوم هم دارید، اوقات فراغت در تابستان را چگونه می گذرانید؟
بله، شغل دوم بنده رانندگی و تعلیم آموزش رانندگی در آموزشگاه رانندگی در خنداب است، تابستان ها در هفته دو روز در مدرسه هستم و ما بقی روزها به شغل دوم مشغول ام.

حقوق و مزایای معلمی چگونه است؟
خوب است بنده راضی ام، به علت بودن شغل دوم از حقوق معلمی راضیم.

خاطره و احساس خوش از مدرسه را بیان کنید؟
اولین سالی که به این مدرسه آمدم، مهر سال 72 بود، نزدیک به 22 سال می گذرد، دانش آموزانی بودند که در سال 72 محصل بنده بودند و الان فرزندشان دانش آموزم هست، بنده خوشحالم که به دو نسل پدر و فرزند آموزش داده ام.

معلم دوران دبستانتان را به یاد دارید و آیا تا به حال از دست معلم خود کتک خورده اید؟
معلم کلاس اول ابتدایی ام در سال 53 خانم آبادی بوده که اهل اراک بود در دبستان خسروی، مدرسه تربیت سابق بود، اولین روز ثبت نام مدیر مدرسه آقای غلامی بود که اگر زنده است خداوند حفظشان کند و اگر به رحمت خدا رفته است خداوند رحمتش کند، کلاس چهارم خانم سهرابی و کلاس پنجم خانم قدیمی بود که بیشتر از این به یاد ندارم، من در ابتدایی هیچ وقت تنبه نشدم، در دوم راهنمایی در زنگ ریاضی سر کلاس آقای احمد آبادی به علت شلوغی هم کلاسی ام ، برای اولین بار از معلمم سیلی خوردم، کلا در دوران مدرسه یکبار تنبیه شدم.

حرف آخر؟
حرف دلم به همکارانم این است تا کاری کنند که هر وقت از این کار بازنشسته شدند، از نظر وجدانی و شرعی دغدغه ای نداشته باشند همیشه فکر کنند دانش آموزان فرزندان خودشان هستند، خوشحالی بنده در این مدت این است که یک مورد هم نارضایتی از طرف شهروندان خندابی نداشتم.  

 

  انتهای پیام/ش


طبقه بندی: اخبار روستاییان در خنداب،
برچسب ها: مدرسه، روز معلم، علیرضا خادمی، خنداب، معلمی، شوق تدریس، عمار یاسر،

تاریخ : سه شنبه 15 اردیبهشت 1394 | 11:24 ب.ظ | نویسنده : روستانشین روستایی | نظرات

.: Blog Templates By : MihanTemp.com :.