تبلیغات
روسـتایـی - امام جمعه شهر خنداب تاکید کرد:

حکم اعدام آیت الله نمر عواقب بدی برای عاملان به دنبال دارد

 به گزارش روستایی یه نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب ،"حجت الاسلام والمسلمین صفاهانی" با اشاره به حکم غیر حقوق بشری عربستان برای آیت الله نمر گفت: آیت الله نمر یکی از شخصیت های برجسته علمی،مذهبی،قوی ، مجاهد و انقلابی عربستان می باشد،ایشان تحصیلات خود را در قم و تهران داشته و از اساتید برجسته تهران و قم به شمار می آید.
وی افزود: این شخصیت والامقام در عربستان نقش بسیار مهم و ارزشمندی برای همه مسلمانان بویژه شیعیان عربستان داشته که متاسفانه دولت عربستان به حمایت از غربی ها چشم دیدن فعالیت های مذهبی و دینی آیت الله نمر را نداشته و از چند سال پیش با این عزیز مخالفت کرده و چندین بار هم تا به حال بازداشت و زندانی شده است.

 


امام جمعه موقت شهر خنداب ادامه داد:جرم این عزیز فقط دفاع از حقوق مردم مسلمان عربستان بویژه شیعیان بوده است و حمایت هایی که از ایران ما بویژه و مقام معظم رهبری و ولایت فقیه داشته است و به بعضی از برنامه های تحصیلی و معارفی عربستان نظری داشته که متاسفانه غربی ها چشم دیدن این افکار را نداشته و در این اواخر او را زندانی و حکم اعدامش را صادر کردند،

صفاهانی بیان کرد:این حکم یک حکم سیاسی و نشانه مخالفت با شیعیان است چرا که دوست ندارند شیعیان در عربستان رشد پیدا کنند.

وی سکوت آمریکا و غربی ها در مقابل این حکم را منش غیر واقعی بشر دوستانه آن ها عنوان کرد و گفت:حقوق بشر برای این دولت ها منافعشان است و زمانی برای نقض حقوق بشر بیانیه صادر می کنند که منافعشان در خطر باشد. وقتی حکم اعدام انسان وارسته ای که برای شیعیان و مسلمان تاثیر بسزایی دارد صادر می شود چیزی نمی گویند و در نهایت سکوت می کنند.

امام جمعه موقت شهر خنداب ادامه داد:ما ملت مسلمان و شیعی ایران این حکم را محکوم و طرفداری خود را از آیت الله نمر اعلام می کنیم و می گوییم اجرای این حکم عواقب خیلی بدی برای عاملان به دنبال داشته و انشاءلله مسلمانان در مقابل شما خواهند ایستاد.

صفاهانی با اشاره به مسئول بودن همه روحانیون و مسئولین در این قضیه ابراز داشت: اقدام علما باید بوسیله راهنمایی رهبری باشد و خود مختار نمی توانند عمل کنند ،  همه در صحنه و در مسیر و خط رهبری حرکت کنند چرا که ایشان مسیر راهنمایی ما هستند.

امام جمعه موقت شهر خنداب گفت:زندانی کردن آیت الله نمر و حکم اعدام او یک حکم سیاسی است که با چراغ سبز آمریکا و غربی ها و بویژه اسرائیل غاصب و برای تامین منافع اسرائیل در منطقه و عربستان صادر شده است.

وی با اشاره به شخصیت ولایی و علاقمندآیت الله نمر به ولایت و رهبری ایران ادامه داد:این اقدام برای جلوگیری از روشنگری ،صد شدن و وحدت رهبران و علمای شیعه در مقابل سیاست های عربستان و دوستی با رژیم غاصب صهیونیستی است.

صفاهانی تاکید کرد:شیعیان هرجا که هستند مکتبشان نشاُت گرفته از مکتب اهل بیت و امامت است و مسئولینی که به شیعیان خدمت می کنند باید پیرو ولایت فقیه و علمای برجسته ما باشند، لذا اکثر علمای ما و ائمه جمعه شهر ها و شهرستان ها به مسئله آیت الله نمر پرداخته و این حکم را محکوم کردند.

امام جمعه موقت خنداب با تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی ما باید با قدرت و شجاعت این حادثه را محکوم کرده و با موضع گیری واقعی در مقابل آنها کوتاه نیاید،خاطر نشان کرد:حرف و خط دستگا دیپلماسی ما  باید در مسیر ولایت، دفاع از ارزشهای اسلامی ، مکتب تشیع و علمای انقلاب باشد چرا که ایران یک کشور انقلابی و الگو برای همه کشورهای آزادی خواه بوده و همه کشورهای اسلامی نگاهشان به ایران است.

 

انتهای پیام/ش
طبقه بندی: اخبار روستاییان در خنداب،
برچسب ها: وهابیون، شیخ نمر، خنداب، امام، امام جمعه حنداب، مسلمانان، اعدام،

تاریخ : پنجشنبه 1 آبان 1393 | 02:52 ب.ظ | نویسنده : روستانشین روستایی | نظرات

.: Blog Templates By : MihanTemp.com :.