تبلیغات
روسـتایـی - آثار ملی که به محل جمع آوری زباله ها تبدیل شده است
تصویر های باور نکردنی از آثار باستانی در محله حصار شهر خنداب
Avazak.ir Line11 تصاویر جداکننده متن (1)


حمام مصطفوی مربوط به دوره پهلوی اول است و دراستان مرکزی، شهرستان خنداب، محله حصار، خیابان شهید رجایی واقع شده این اثر در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۵۰۲۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


این حمام تاریخی با قدمت نزدیک به60 سال به علت عدم بازسازی در حال تخریب است و در حال حاضر به محل جمع آوری زباله ها تبدبل شده است.!!!

 

جالب است که معاون میراث فرهنگی استان مرکزی چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ از مرمت بناهای تاریخی شهرستان خنداب خبر داده و گفته:

طرح عملیات مرمت‌های اضطراری بناهای تاریخی شهرستان خنداب در سال 91 تهیه می‌شود.

روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، محسن رحمتی با اعلام این خبر افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال انجام می‌شود.!!!

این مقام مسوول یادآور شد: مرمت اضطراری امامزاده دیزآباد و امامزاده شاهور از جمله برنامه‌های حوزه میراث فرهنگی شهرستان خنداب در سال 91 است!!!

وی تصریح کرد: مرمت اضطراری حمام مصطفوی که مربوط به دوره پهلوی اول است و در شهر خنداب، خیابان شهید رجایی و محله حصار قرار دارد، نیز در سال 91 انجام می‌شود!!!

معاون میراث فرهنگی استان مرکزی، افزود: این اثر ۱۸ اسفندماه ۱۳۸۷ با شماره ۲۵۰۲۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است!!!

البته همانطور که خواندید خبر برای 27اردیبهشت 91 است شاید تغییراتی در اداره کل مربوطه اتفاق افتاده باشد.

  لینک خبر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها: محله حصار، خنداب، اخبار خنداب، گازان، تخریب آثار باستانی، اخبار شراء،

تاریخ : دوشنبه 19 اسفند 1392 | 11:52 ب.ظ | نویسنده : روستانشین روستایی | نظرات

.: Blog Templates By : MihanTemp.com :.